Освітня програма

Освітня програма Другої Бієнале Молодого Мистецтва у Харкові, головний блок події якої відбуватиметься протягом роботи Основного та Паралельних виставкових проектів, стартувала навесні 2019 року з освітницького проекту “Школа медіаторів”. Медіатори – це люди, які допомагають відвідувачам виставки краще зорієнтуватися в тому, що відбувається, слугують свого роду посередниками між глядачами й мистецькими творами. Отже “Школа медіаторів” мала на меті навчити дуже різних слухачів школи говорити про мистецькі твори та залучати глядацьку аудиторію до діалогу, а потом використати ці навички працюючи медіаторами під час Бієнале. 

Події Освітньої програми під час роботи Основного проекту відбуватимуться на різних майданчиках та у співавторстві та співробітництві з цілою низкою організації, ініціатив та осіб, які опрацьовують окреслені в Програмі теми. З концептуальних міркувань, а також для зручності користування всі події Освітньої програми розділені на три тематичні блоки - Рівність, Альтернативні версії майбутнього та Кібермісто.

В першому блоці йтиметься про свободу самовираження та різноманіття гендерних ідентичностей. Під час лекції, кінопоказів та дискусії через ряд мистецьких проектів, практик та прийомів буде продемонстровано, як можна говорити про дискриміновані групи та долати упередження та ксенофобні настрої в українському суспільстві.  

У блоці Альтернативні версії майбутнього українські та міжнародні експерти розмірковуватимуть над різними (уявними і цілком реальними) сценаріями розвику подій з огляду на найбільшу й найуніверсальнішу - екологічну - проблему, з якою нині стикнулося людство. 

Кібермісто, в свою чергу надасть можливість розглянути співіснування реального та віртуального публічних просторів. На противагу реальному публічному простору, що невпинно скорчується та стає все більш зарегульованим та/або закомерціалізованим, для багатьох митців віртуальний простір стає своєрідним притулком та дає надію на вільне висловлювання.  

Засновник
Головний організатор
За підтримки
Юрідичний партнер
Стратегічний партнер
Організаційні партнери
Партнер національної співпраці
Партнер міжнародної співпраці
Куратори дитячої програми
Готельний партнер
Дизайн та архітектура експозиції
Партнери
Партнери особливих заходів
Друзі та учасники дитячої програми
Партнери освітньої програми
Локації
Національні інформаційні партнери
Регіональні інформаційні партнери