Новини

Першу виставку Бієнале, "Паркан нашвидкуруч", знищили невідомі

19/04/2019, 18:20
Першу виставку Бієнале, "Паркан нашвидкуруч", знищили невідомі

Сьогодні, 19 квітня, в Харкові знищили дитячу плакатну акцію, частину Дитячої програми Бієнале молодого мистецтва. Акція "Плакат нашвидкуруч" була першою інтервенцією в міський простір, спробою почути голос дітей у місті.

Над створенням 120 плакатів працювали 70 учнів та учениць та кілька викладачів і кординаторів студії Aza Nizi Maza. Плакати малювали три місяці, ще тиждень пішов на те, щоб відсканувати, надрукувати роботи, наклеїти їх на спеціальну конструкцію,
вночі викладачі студії наклеїли роботи на два будівельні паркани у центрі міста – уздовж саду Шевченка з боку площі Свободи та в парку Стрілка.

Ця акція не була партизанською – оргкомітет прокомунікував її створення з міським Департаментом культури (директоркою – Світланою Бабіцькою і заступницею, Тетяною Мараховською), котрі взяли на себе подальшу комунікацію з Департаментом комунального господарства та отримали письмовий дозвіл на її проведення, підписаний заступником директора комунального господарства Олексієм Богачем. 

Акція #плакат_нашвидкуруч #плакат_на_коленке була спробою винести голос дітей у міський простір, почути про проблеми, які їх хвилюють. Школу і стосунки з дорослими, вимушене співіснування красуні й чудовиська, народження “не з капусти”, віру в Бога і єдинорога, самотність і плинність та інші речі. “Не все те золото – що золото”, “Сьогодні в кубики граєшся, а завтра кубізмом займаєшся”, “Вгадай, де ковирявся?” чи “Хто ти?” – юні автори й авторки тонко іронізували й відверто ставили питання, якими варто задаватися і дорослим.

Оргкомітет намагається з'ясувати, хто й чому знищив виставку.

Засновник
Головний організатор
За підтримки
Юрідичний партнер
Стратегічний партнер
Організаційні партнери
Партнер національної співпраці
Партнер міжнародної співпраці
Куратори дитячої програми
Готельний партнер
Дизайн та архітектура експозиції
Партнери
Партнери особливих заходів
Друзі та учасники дитячої програми
Партнери освітньої програми
Локації
Національні інформаційні партнери
Регіональні інформаційні партнери