Новини

«Відродження: мистецтво, активізм та політика в Україні»: освітня програма Бієнале молодого мистецтва розпочнеться з блоку «Рівність»

05/09/2019, 00:34
«Відродження: мистецтво, активізм та політика в Україні»: освітня програма Бієнале молодого мистецтва розпочнеться з блоку «Рівність»

Освітня програма другої Бієнале молодого мистецтва розпочнеться з показу та обговорення фільму «Відродження: мистецтво, активізм та політика в Україні» (в оригіналі Revivification: Art, Activism and Politics in Ukraine) Джуліет Жак та Оксани Казьміної. 

Показ та обговорення фільму за участі авторок (Джуліет – онлайн, Оксана – модерує) відбудеться 10 вересня о 19:00 у HudpromLoft (вул. Мистецтв, 15). Вхід вільний. Фільм знято українською та англійською мовами.

Авторки фільму відзначають, що, «починаючи з Революції Гідності 2014 року, українська політика позначена постійними коливаннями між неоліберальною проєвропейською позицією та ультраправими націоналістами, об'єднаними лише їхньою ненавистю до радянського минулого. «Відродження» розглядає, як сучасні художники в Україні, натхненні радикальними ідеалами, а також квір-феміністичною теорією, намагаються працювати в цьому контексті, оглядаючись на соціалістичне минуле та збудовуючи більш утопічне майбутнє». 

Освітня програма Бієнале молодого мистецтва складається з трьох блоків: Рівність, Кібермісто, Альтернативні версії майбутнього та спеціальних подій.
«Відродження: мистецтво, активізм та політика в Україні» входить до блоку Рівність і є освітньою подією на підтримку першого ХарківПрайду, реалізованою спільно з ГО «Харківське Жіноче Об'єднання «Сфера» за підтримки NDI.

Кураторка освітньої програми Бієнале молодого мистецтва Катерина Філюк розповідає:

«У першому блоці йтиметься про свободу самовираження та різноманіття гендерних ідентичностей. Під час лекції, кінопоказів та дискусії через ряд мистецьких проектів, практик та прийомів буде продемонстровано, як можна говорити про дискриміновані групи та долати упередження та ксенофобні настрої в українському суспільстві. 

Останніми роками в Україні питання гендерних ідентичностей досить часто є тематичним тлом для художніх проектів, а отже видається цікавим та продуктивним в рамках освітньої програми розглянути деякі кейси, в першу чергу, аби подивитися як можна говорити про складні й ще досі незручні для обговорення теми у публічному полі». 

Герої й героїні фільму, зокрема, розмірковують про рівень (не)безпеки для ЛГБТІК-людей за режиму Януковича та в постмайданний період. Анна Шаригіна, співорганізаторка ХарківПрайду, відзначає, що питання видимості й безпеки досі є одним із пріоритетних для руху і вважає важливим, що показ фільму відбудеться напередодні першого правозахисного Маршу ХарківПрайд. «Дуже важливо, що питання ЛГБТ+-спільноти не лише проговорюються представницями й представниками сучасної української мистецької сцени, але й звучатимуть під час такої надважливої для Харкова й міста події як Бієнале молодого мистецтва. Такі події як Бієнале закріплюють цінність вільного художнього висловлювання і вільних рефлексій поточної ситуації. Прайди ж, у свою чергу, усталюють свободу самовираження, свободу самоідентичності. Усе це робить наші міста більш вільними, безпечними та відкритими».

Джуліет Жак (режисерка та голос за кадром, Велика Британія) — авторка книжок Rayner Heppenstall: A Critical Study (Dalkey Archive Press, 2007) та Trans: A Memoir (Verso Books, 2015); остання базується на матеріалах блогу письменниці «Трансгендерна подорож» у The Guardian (2010—12). Короткі оповідання, нариси та журналістські матеріали Джуліет опубліковані у таких виданнях, як Granta, The London Review of Books, Sight & Sound, Frieze, The Washington Post, Five Dials. Її останній короткометражний фільм — «Ти будеш вільним» (2017). Джуліет було включено до списків найвпливовіших представників ЛГБТ-спільноти за версією газети The Independent у 2012, 2013, 2014 та 2015 роках.

Оксана Казьміна (зйомка та монтаж) — художниця та режисерка документальних фільмів. Закінчила факультет журналістики в ЛНУ імені Івана Франка (2006) та факультет режисури в КНУТКТ імені І. К. Карпенка-Карого (2011). Учасниця однієї з лабораторій Berlinale Talents Берлінського кінофестивалю. Викладала режисуру у Wesleyan University, США. Учасниця кінофестивалів в Україні та за кордоном. Учасниця Київської бієнале-2015, Одеської бієнале-2017, учасниця виставки «Свій Простір» у Pinchuk Art Centre. Документальний дебют Оксани «Мій кристал» переміг у MyStreetFilmsUkraine 2015 року. Цьогоріч кращим українським короткометражним фільмом журі ОМКФ 2019 назвало «Секрет, дівчинка та хлопчик» Оксани Казьміної.

Фільм знято на замовлення CHASE (Консорціум з мистецтв та гуманітарних наук на Південному Сході) та фонду ІЗОЛЯЦІЯ. Колір, 28 хв.

Засновник
Головний організатор
За підтримки
Юрідичний партнер
Стратегічний партнер
Організаційні партнери
Партнер національної співпраці
Партнер міжнародної співпраці
Куратори дитячої програми
Готельний партнер
Дизайн та архітектура експозиції
Партнери
Партнери особливих заходів
Друзі та учасники дитячої програми
Партнери освітньої програми
Локації
Національні інформаційні партнери
Регіональні інформаційні партнери