Новини

Друга Бієнале молодого мистецтва запрошує на відкриття 17 вересня

16/09/2019, 10:25
Друга Бієнале молодого мистецтва запрошує на відкриття 17 вересня

Вже завтра, 17 вересня, у Харкові відкривається друга Бієнале молодого мистецтва – найочікуваніша подія року в Україні в галузі візуальних мистецтв. Харків є другим містом, якому випала честь приймати цю масштабну національну подію. Тема Бієнале цьогоріч звучить як “Здається, я заходжу в наш сад” і сама карта Бієнале є метафорою ботанічного саду та запрошенням у мандрівку Харковом – бієнале має 16 локацій, більшість із яких ще не приймали мистецьких проектів. 

Участь у Бієнале беруть художники й художниці з усієї України. Бієнале триватиме до 31 жовтня 2019 року. Кураторська група основної програми: Анастасія Євсєєва, Дарина Скринник-Миська, Борис Філоненко.

У день відкриття, 17 вересня основні виставкові простори – два поверхи в історичному корпусі готелю “Харків” та ЦСМ “ЄрміловЦентр” – будуть відкриті для публіки з 18:00. Вхід вільний. Експозиція у готелі цікава не лише різноформатними художніми проектами, а й тим, що є прикладом оживлення простору: ці поверхи не використовувалися вже понад 10 років і були розчищені командою Бієнале спеціально під експозицію. Четверта експозиційна зала має вихід на терасу, з якої видно конструктивістський комплекс площі Свободи. “Це саме та локація, яка здатна розкрити локальну ідентичність на фундаментально іншому рівні, ніж інші задіяні у Бієнале місця. Зараз це зруйноване приміщення з історичними та стилістичними нашаруваннями несе потужне візуальне і символічне навантаження, та активно взаємодіятиме з експонованими в ньому творами. Для нас це одночасно і виклик, і своєрідна відповідь на кураторську концепцію”, говорить співкураторка Бієнале Анастасія Євсєєва

Офіційне відкриття за участі художників і художниць, кураторської групи та представництва Міністерства культури відбудеться на сходах 5 під’їзду Держпрому о 18:00. Welcome-drink у готелі “Харків” та зустрічі із митцями й мисткинями – з 19:00.

Далі експозиція в готелі “Харків” працюватиме з 11:00-20:00 щоденно, тут будуть представлені 28 проектів із основної програми. Вхід – через арку за міським кафе «Харьок» з вулиці Тринклера. 

ЦСМ “ЄрміловЦентр”, де представлені ще 11 проектів, працюватиме традиційно щодня крім понеділка, з 12:00 до 20:00.

Також проекти з основної програми можна буде побачити:

  • у 5 під’їзді Держпрому (11:00 -20:00 щоденно, неділя – вихідний),
  • Ботсаду ХНУ ім. Каразіна (Клочківська, 52, будні 9:00-18:00, неділя: 12:00-18:00, субота – вихідний), 
  • Обсерваторії – НДІ астрономії ХНУ ім. В.Н. Каразіна (9:00-18:00, субота 14:00-18:00, неділя – вихідний) 
  • та у сквері біля Харківської школи архітектури (Конторська, 5).

Усього у межах Бієнале відбудеться понад 50 подій (у чотирьох програмах: основній, паралельній, дитячій та основній) на 16-ти локаціях у місті. Повний розклад – за посиланням.

У кураторській концепції, «Здається, я заходжу в наш сад», йдеться про те, що «Рішення доглядати сад було проявом впевненості у найтемніші часи. На тлі катастроф, після землетрусів і бомбардувань, під час цілковитої втрати власних прагнень у задушливому однопартійному суспільстві, або, навпаки, у невпинному потоці змін, що розмивають старі напрямки й не дають нових мап для орієнтації. Коли картина світу остаточно ламається, а дія здається неможливою, ми все ще здатні налагодити стан речей — дбати про сад. [...]» Повний текст концепції можна прочитати за посиланням

“Образ садівника пов'язаний з вірою окремих людей, а радше певного типу людей (людей культури?), що світ можна привести до належного стану бодай в окремих його частинах. Проте це вимагає від садівника ретельного догляду за довіреним йому простором та постійних зусиль”, – вважає Дарина Скринник-Миська, співкураторка Бієнале.

Бієнале заснована Міністерством культури України, в 2019 проходить за підтримки Українського культурного фонду, Харківської обласної державної адміністрації та Харківської міської ради. Головним організтором у Харкові є харківська Муніципальна галерея, організаційними партнерами – PR-аѓенція “Bagels & Letters” та ЦСМ “ЄрміловЦентр”


Засновник
Головний організатор
За підтримки
Юрідичний партнер
Стратегічний партнер
Організаційні партнери
Партнер національної співпраці
Партнер міжнародної співпраці
Куратори дитячої програми
Готельний партнер
Дизайн та архітектура експозиції
Партнери
Партнери особливих заходів
Друзі та учасники дитячої програми
Партнери освітньої програми
Локації
Національні інформаційні партнери
Регіональні інформаційні партнери