Новини

“Плакат нашвидкуруч”: на парканах у центрі з’явились дитячі плакати

19/04/2019, 08:24
“Плакат нашвидкуруч”: на парканах у центрі з’явились дитячі плакати

У ніч на 19 квітня на двох будівельних парканах у центрі Харкова з’явилися художні плакати, створені дітьми: вздовж саду Шевченка зі сторони площі Свободи та в парку “Стрілка”. Поки дорослі готуються віддати свої голоси, ті, кому 18-ти ще немає, теж користуються власним правом на голос.

Плакати, створені юними художниками і художницями студії Aza Nizi Maza, розповідають про те, що їх хвилює: школу і стосунки з дорослими, вимушене співіснування красуні й чудовиська, народження “не з капусти”, віру в Бога і єдинорога, самотність і плинність та інші речі. “Не все те золото – що золото”, “Сьогодні в кубики граєшся, а завтра кубізмом займаєшся”, “Вгадай, де ковирявся?” чи “Хто ти?” – юні автори й авторки тонко іронізують і відверто ставлять питання, якими варто задаватися і дорослим.

Художньою акцією “Плакат нашвидкуруч” (або “Плакат на коленке”) відкривається дитяча програма Бієнале молодого мистецтва 2019. Куратори дитячої програми – студія Aza Nizi Maza.

Сама Бієнале розпочнеться у вересні, але організатори прагнуть завчасно залучити глядача до діалогу. Вважають: мистецтво, створене дітьми, – хороший медіум для початку розмови.

“Художники студії не лише відповідають на основну тему бієнале – “Здається, я заходжу в наш сад”, але й відмовляються від неї, – говорить куратор дитячої програми Бієнале, засновник студії Aza Nizi Maza Микола Коломієць. – Участь в акції для них – масштабна маніфестація протесту: вони гостро висловлюються про проблеми комунікації з батьками, вчителями та однолітками, звертають увагу на екологічні проблеми, руйнують усталені стереотипи та виступають із критикою самої акції та власного залучення до неї. Проте найголовніше – це те, що цей протест не мовчазний та пасивний, а бунтарський та голосний, він звертається до кожного харків’янина, як ось наприклад плакат “Ей, перехожий, ку-ку!”

Плакатні історії з’являться не лише на зазначених парканах та в інстаграмі, а й у різних куточках міста. Автори проекту запрошують долучитись до гри: “Якщо ви знайшли у місті такий плакат, сфотографували його й виклали в соцмережі – ставте тег #плакат_нашвидкуруч або @Aza Nizi Maza – та приходьте до студії за невеличким сувеніром”, – обіцяє координаторка дитячої програми Бієнале Ольга Філоненко.

Організатори нагадують: основна програма Бієнале молодого мистецтва складатиметься з робіт художників і художниць 16-35 років, і уточнюють: “Не дивуйтеся, що ми починаємо “дорослу” Бієнале – проектом із дитячої програми. Виглядає, ніби світ належить тим, кому точно більше 16-18 років: вони беруть участь у виборах, у масштабних художніх конкурсах… Але люди, які ще не досягли юридичного повноліття, так само мають право на голос – давайте спробуємо його почути”, – говорить PR-директорка Бієнале Іванна Скиба-Якубова.

Усього в акції “Плакат нашвидкуруч” узяли участь 70 учнів та учениць студії Aza Nizi Maza. Виставка складається з понад 120 робіт. Акція триватиме як мінімум до дня захисту дітей.

 

 

 

Засновник
Головний організатор
За підтримки
Юрідичний партнер
Стратегічний партнер
Організаційні партнери
Партнер національної співпраці
Партнер міжнародної співпраці
Куратори дитячої програми
Готельний партнер
Дизайн та архітектура експозиції
Партнери
Партнери особливих заходів
Друзі та учасники дитячої програми
Партнери освітньої програми
Локації
Національні інформаційні партнери
Регіональні інформаційні партнери