Новини

“Здається, я заходжу в наш сад”: 9 березня завершиться опен-кол для художників і художниць від Бієнале молодого мистецтва

27/02/2019, 14:49

9 березня завершується open call (відкритий конкурс) для художників та художниць на участь у другій Бієнале молодого мистецтва, котру Міністерство культури України назвало однією зі знакових подій 2019 року.

Проекти, відібрані кураторською групою (Борис Філоненко, Дарина Скринник-Миська, Анастасія Євсєєва), будуть представлені в експозиції основної програми Бієнале – вона відбудеться в вересні-жовтні цього року у Харкові.

 

Тема цьогорічної бієнале – “Здається, я заходжу в наш сад”.

«Рішення доглядати сад було проявом впевненості у найтемніші часи. На тлі катастроф, після землетрусів і бомбардувань, під час цілковитої втрати власних прагнень у задушливому однопартійному суспільстві, або, навпаки, у невпинному потоці змін, що розмивають старі напрямки й не дають нових мап для орієнтації. Коли картина світу остаточно ламається, а дія здається неможливою, ми все ще здатні налагодити стан речей — дбати про сад», зазначають куратори в своїй концепції.

Повний текст кураторського концепту.

За умовами, розробленими Міністерством культури, участь в основній програмі можуть брати художники та художниці віком до 35 років, громадяни й громадянки України, та творчі об’єднання (вік більшості учасників команди — до 35 років).

Подати заявку та ознайомитися з умовами участі можна за посиланням.

Анастасія Євсєєва, учасниця кураторської групи Бієнале, відзначає: «Моя мета – пошук точок опори, а не питань чи відповідей. Це очікування нових імен та підходів. Кураторський текст для open call’у – не інструкція. Ми очікуємо роботи, які не просто відповідатимуть темі Бієнале, а вступатимуть із нею в діалог. Така взаємодія зможе трансформувати початкову тему Бієнале, надати їй нового прочитання».

Бієнале матиме і супутні проекти.

Оргкомітет Бієнале розповідає, що за час, що минув з початку оголошення опен-колу, команді вдалося частково вирішити проблему з виставковими майданчиками і випрацювати бачення супутніх програм: паралельної, освітньої та дитячої. Що стане основним майданчиком проекту, повідомлять уже навесні.

«Відсутність у Харкові простору для масштабних проектів візуального мистецтва і зацікавленості місцевих органів самоврядування у тому, щоб його створити, звісно, ускладнює проект, – говорить виконавча директорка проекту, Вікторія Бронза. – Але ми можемо зробити й зробимо інші круті й важливі речі: наприклад, в березні стартує Школа медіаторів – ми підготуємо команду, яка працюватиме на виставках, допомагаючи глядачеві. Після Бієнале ці ж люди зможуть працювати і з іншими виставковими проектами, цього дуже не вистачає. Ми зробимо дитячу програму (і ми зацікавлені в партнерах для неї) і поділимося її методиками і форматами з будь-якою культурною інституцією України, яка розуміє, чому важливо працювати з дитячою аудиторією. Є ще кілька ідей, але про них – із часом».

Нагадаємо, Бієнале молодого мистецтва заснована Міністерством культури і є однією із наймасштабніших подій, котру ініціювала держава, у царині візуального мистецтва в Україні. Бієнале вперше відбулася в 2017 році, в Києві, за назвою Фестиваль молодих українських  художників. Основними інституціями-організаторами були Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» та Національний художній музей. У перший рік у проекті взяли участь 67 молодих митців та мистецьких колективів, усього організатори отримали 394 заявки із усієї України.

Другим містом проведення, за рішенням Міністерства культури, було обрано Харків. Інституція-організатор у Харкові – харківська Муніципальна галерея та PR-аѓенція «Bagels & Letters».

Бієнале відбудеться в Харкові у вересні 2019 року та триватиме майже півтора місяці.

За заявками, котрі можна надіслати до 9 березня 2019, кураторська група основної програми (Анастасія Євсєєва/Львів, Дарина Скринник-Миська/Львів та Борис Філоненко/Харків) обере проекти й роботи, що будуть представлені в основній експозиції Бієнале. Згодом, у жовтні, міжнародне журі оголосить переможців конкурсу.

Бієнале також матиме освітню програму (кураторка – Катерина Філюк), дитячу (куратори – студія Aza Nizi Maza) та паралельну програму — позаконкурсні художні проекти, мистецькі акції, перформанси.

Партнерами проекту також виступають Український культурний фонд, Український інститут, фонд Harald Binder Cultural Enterprises, Харківська міська рада та Харківська обласна державна адміністрація, галерея ComiIn та студія Aza Nizi Maza, Харківська школа архітектури, Hotel 19, “Наша Дача” та медіапроект “Накипіло”.

Додаткову інформацію щодо open call’у можна отримати, написавши організаторам:

FB Бієнале молодого мистецтва, ua.biennale2019@gmail.com

Додаткова інформація для ЗМІ та партнерів:

прес-центр Бієнале – PR-аґенція «Bagels & Letters»:
Іванна Скиба-Якубова: +380 97 905 82 98 ivanna.skyba@gmail.com
Вікторія Бронза: +38 095 135 21 70, bronzzza.vika@gmail.com
Засновник
Головний організатор
За підтримки
Юрідичний партнер
Стратегічний партнер
Організаційні партнери
Партнер національної співпраці
Партнер міжнародної співпраці
Куратори дитячої програми
Готельний партнер
Дизайн та архітектура експозиції
Партнери
Партнери особливих заходів
Друзі та учасники дитячої програми
Партнери освітньої програми
Локації
Національні інформаційні партнери
Регіональні інформаційні партнери