Новини

Розпочала роботу Школа медіаторів Бієнале

02/04/2019, 15:41
Розпочала роботу Школа медіаторів Бієнале

Школа медіаторів, які працюватимуть під час Бієнале молодого мистецтва, розпочала свою роботу 16 березня. Першими лекторками стали: Ольга Балашова, заступниця директорки Національного художнього музею України, Ольга Тихонова, координаторка проектів Українського інституту, Наталя Іванова, директорка Центру сучасного мистецтва "ЄрміловЦентр".

Участь для учасниць та учасників Школи є безкоштовною, завдяки ѓрантовій пдітримці Harald Binder Cultural Enterprises #HBCEGrantProgram.

Усього організатори отримали 88 заявок, за ними обрали 35 студентів, які й навчатимуться протягом наступного півріччя. Більшість заявників – студентки та студенти або нещодавні випускниці й випускники вузів; але не менше третини заявок було й від людей старшого віку: як тих, хто вже вийшов на пенсію і хоче провести новий вільний час якомога активніше, так і людей віком 30-45 років, котрі прагнуть змінити професію або знайти нову точку до розвитку.

"Це дуже круто, що люди в будь-якому віці готові знаходити нові приводи й способи для розвитку, займатися новими цікавими справами, змінювати своє життя, – говорить одна з координаторок Школи, Вікторія Бронза. – Цікаво, що серед заявників було кілька юристів, перукарка, бухгалтерка, PR-менеджери та декілька істориків".

Організаторки Школи радіють, що в команду ввійшли, в тому числі, менеджерки різних культурних інституцій Харкова: у тому числі, Історичного музею, галереї Come In, харківського Центру культури й мистецтв.

"Ми намагаємося робити проекти, котрі матимуть "довгий хвіст", – говорить координаторка освітньої програми, Марія Волчонок. –  Бієнале закінчиться, а група медіаторів зможе працювати й надалі з різними культурними проектами, змінювати на краще ті інституції, в яких вони працюють сьогодні".

Команда підібралася переважно жіноча: "З вісімдесяти восьми заявок ми отримали всього сім від чоловіків, з них фінальний відбір пройшло двоє, – говорить Іванна Скиба-Якубова, PR-директорка Бієнале. – Це якась плюс-мінус звична пропорція для культурних проектів, але ми сподіваємося, що з часом вона вирівняється і стане 50х50. Зате маємо в команді трьох жінок так званого третього віку, страшно цьому раді, вони дуже важливі для нас у комунікації зі старшою аудиторією і не тільки".

Далі на учениць і учнів Школи чекають воркшопи, лекції і відвідання музеїв та галерей разом із художницею Алевтіною Кахідзе, менеджеркою проектів Мистецького Арсеналу Марина Кафтан, головою освітнього відділу Мистецького Арсеналу Cвітланою Цуркан та кураторською командою проекту. Заплановані у програмі і різного роду комунікативні тренінги та практикуми. 

Нагадаємо, Бієнале молодого мистецтва розпочнеться 17 вересня і триватиме півтора місяці. Медіаторки й медіатори працюватимуть на всіх ключових майданчиках проекту.

Фото – Ігор Лептуга, медіапроект "Накипіло".
Більше фото з першої лекції – за посиланням на сторінці Бієнале

Засновник
Головний організатор
За підтримки
Юрідичний партнер
Стратегічний партнер
Організаційні партнери
Партнер національної співпраці
Партнер міжнародної співпраці
Куратори дитячої програми
Готельний партнер
Дизайн та архітектура експозиції
Партнери
Партнери особливих заходів
Друзі та учасники дитячої програми
Партнери освітньої програми
Локації
Національні інформаційні партнери
Регіональні інформаційні партнери