Новини

Паралельна програма Бієнале молодого мистецтва почнеться з проекту «Дезеленізація»

01/09/2019, 23:36
Паралельна програма Бієнале молодого мистецтва почнеться з проекту «Дезеленізація»

6 вересня проектом «Дезеленізація» розпочнеться паралельна програма другої Бієнале молодого мистецтва (нагадаємо, офіційне відкриття Бієнале – 17 вересня). 

Виставка триватиме в галереї COME IN (вул. Данилевського, 26) до 28 вересня, з 13.00 до 19.00, з четверга по суботу, вхід вільний.

У проекті «Дезеленізація», реалізованому ініціативою ДЕ НЕ ДЕ, сучасні українські художники та художниці осмислюють минуле та сучасне міського жардінажу – простіше кажучи, садівництва. Вони звертають увагу на проблему вирубки дерев та озеленення міст та ставлять питання так: «Радянська спадщина в українських містах — це не лише сіра архітектура та пам’ятники катам українського народу, це ще й унікальні екосистеми. Ті зелені насадження, що є на наших вулицях, — здебільшого результат саме радянських проектів урбаністичного озеленення, і зараз вони масово знищуються. #Дезеленізація, чи просто невігластво?»

Нагадаємо, що тема Бієнале молодого мистецтва в цілому звучить цього року як «Здається, я заходжу в наш сад», і хоча сад – це, радше, метафора, втім, проблеми буквального саду і публічних просторів активно обговорюються в її різних програмах.

Анастасія Леонова, співкоординаторка паралельної програми Бієнале та кураторка й засновниця галереї COME IN, нагадує, чим цей проект близький Харкову: «З 2010 року, починаючи з будівництва нової дороги через Лісопарк (наймасштабніша вирубка дерев у центрі міста), проблема зелених насаджень в Харкові набула небезпечного розмаху. З одного боку, щорічно відбувається безконтрольний спил здорових дерев, з іншого — сумнівний благоустрій міських парків. Коли сади закриваються на роки для реконструкцій, а новими газонами заборонено ходити, починаєш розуміти, що нам потрібні свої садівники для культурного та дбайливого збереження зелених зон».

Євгенія Моляр, учасниця руху  ДЕ НЕ ДЕ, розповідає, що проект включає такий інтерактивний момент як документація дезеленізації: «Під #дезеленізацією ми розуміємо те, як комунальні господарства нівечать зелені насадження в українських містах, що в будь-якому місті помітно неозброєним оком. Ми просимо користувачів соціальних мереж документувати це, постити в своїх соціальних мережах із хештегом #дезеленізація і потім великим масивом фотографій включаємо у виставку. Вперше показана в Києві, виставка дозволяє переосмислити проблему міської системи зелених насаджень й актуалізувати процеси їх збереження. Можливо, ми самі можемо стати цими садівниками».

Анастасія Євсєєва, співкураторка основної програми Бієнале, говорить, що «ідея саду як впорядкованості, що вимагає невпинного піклування, протилежності до плинного й непевного сучасного світу, зчитується та інтерпретується кураторами кожної програми по-своєму. Паралельна ж програма, як і дитяча, робить можливою участь у Бієнале тих, хто не відповідає віковому цензу, встановленому «Положенням про конкурс» Міністерства культури». Тож, усі проекти паралельної програми так чи інакше взаємодіють із загальною темою, «Здається, я заходжу в наш сад». 

Усього проектів дев’ять, докладніше про кожен можна прочитати на сайті в розділі Розклад, обравши фільтр "Паралельна програма".

Партнери проекту – галерея COME IN

Фото – зі cторінки проекту De Ne De, дизайн афіші – 3Z Studio

Засновник
Головний організатор
За підтримки
Юрідичний партнер
Стратегічний партнер
Організаційні партнери
Партнер національної співпраці
Партнер міжнародної співпраці
Куратори дитячої програми
Готельний партнер
Дизайн та архітектура експозиції
Партнери
Партнери особливих заходів
Друзі та учасники дитячої програми
Партнери освітньої програми
Локації
Національні інформаційні партнери
Регіональні інформаційні партнери