Новини

«АrtМануал. 10 явищ у сучасному мистецтві» – новий документальний серіал розпочався на  UA:Харків та FB Бієнале молодого мистецтва

06/09/2019, 02:14
«АrtМануал. 10 явищ у сучасному мистецтві» – новий документальний серіал розпочався на  UA:Харків та FB Бієнале молодого мистецтва

Документальний телевізійний серіал, що допоможе глядачам зацікавитися мистецьким простором України, вийшов напередодні Бієнале молодого мистецтва, яка стартує в Харкові 17 вересня. Проект «АrtМануал. 10 явищ у сучасному мистецтві» – знайомить із художниками і художницями основної програми Бієнале. Перші п’ять серій зняті до початку Бієнале, а в наступних п’яти можна буде побачити представлені на Бієнале проекти.

10 серій – 10 явищ. Кожна з десяти серій телевізійного документального серіалу візуалізує, у якості непрямої метафори, ті явища, на які сучасні художники роблять акцент у своїх роботах. Перша серія, “Інтервенція”, з'явився в ефірі суспільного мовника  UA: Харків 3 вересня. Побачити її можна в повторі або на FB: Biennale2019 та YouTube-каналі Бієнале молодого мистецтва. Цикл виходитиме на UA:Харків щовівторка і щочетверга о 22:45 і наступного дня за тим з’являтиметься в соцмережах Бієнале. Також передбачається, що цикл може бути показаний іншими регіональними філіями Суспільного мовника та каналом UA: Культура.

При створенні проекту режисер Дмитро Коновалов навмисно уникнув будь-яких власних висновків: роботи митців та мисткинь коментують мистецтвознавці та куратори Бієнале 2019 й інших виставкових художніх проектів Анастасія Євсєєва, Дарина Скринник-Миська та Борис Філоненко. 

“Цей проект сподобався мені своєю складністю, – говорить режисер. – Моє завдання полягало в тому, щоб візуалізувати не тільки і не стільки портрети митців та мисткинь, але такі теми та явища в сучасному українському мистецтві як інтервенція, межа, ідеологія, образ чи особиста історія. Часто я опинявся в глухому куті розпачу, але я все одно сподіваюся, що глядачі після перегляду наших програм дізнаються про сучасне українське мистецтво набагато більше, ніж знали до”.

Проект є частиною національної співпраці Бієнале молодого мистецтва з UA: Суспільне мовлення та знятий студією Док Кіно Трансформація за підтримки Українського культурного фонду. 

PR-директорка Бієнале Іванна Скиба-Якубова говорить: “Початково цей цикл задумувався як освітній, що мав би простою мовою розповідати про певні мистецькі явища, жанри тощо. Те ж, що зрештою вийшло у Дмитра Коновалова, – це не “роз’яснення”, це спонукання глядача до того, щоб поцікавитися і розібратися.

Сучасне мистецтво не дуже включене в повсякденний життєвий контекст більшості українців, про нього не говорять на роботі, про нього рідко сперечаються в звичайних барах. Ми хочемо, щоб глядачі, котрі з 17 вересня по 31 жовтня приходитимуть у наші виставкові простори, були вже трошки ближчими до тих митців/мисткинь, які там представлені. Щоб, побачивши нову серію, їм хотілося повернутися на виставку, подумати. Поділитися враженням із друзями. Зрозуміти, що сучасне мистецтво говорить про нас, сьогоднішніх, і дає дзеркало, в яке можна побачити самих себе з несподіваного боку”. 

 

Засновник
Головний організатор
За підтримки
Юрідичний партнер
Стратегічний партнер
Організаційні партнери
Партнер національної співпраці
Партнер міжнародної співпраці
Куратори дитячої програми
Готельний партнер
Дизайн та архітектура експозиції
Партнери
Партнери особливих заходів
Друзі та учасники дитячої програми
Партнери освітньої програми
Локації
Національні інформаційні партнери
Регіональні інформаційні партнери