Новини

Чому польська художниця шиє взуття в Найробі: лекція "Мистецтво для змін"

26/05/2019, 12:59
Чому польська художниця шиє взуття в Найробі: лекція "Мистецтво для змін"

Поговорити про те, як мистецтво може впливати на альтернативну економіку та розвиток локальних спільнот, запрошує Бієнале молодого мистецтва.

30 травня в Муніципальній галереї (Чернишевська 15) в межах освітньої програми Бієнале відбудеться лекція польської художниці Аліції Висоцької “Мистецтво для змін: Польща, Кенія, Бразилія”. Вхід вільний, початок о 19:00.

У 2015 році Аліція приїхала до Найробі, столиці Кенії. Оселившися в міських нетрях Матере, художниця відкрила взуттєву майстерню. А незабаром, разом із кенійськими жінками та за допомоги польского неурядового фонду Fundacja Razem Pamoja, створила кооператив Ushirika, де жінки шиють місцевим дітям шкільну форму та рюкзаки. “Pamoja” у перекладі з суахілі, як і “razem” у перекладі з польської, означає “разом”. Ushirika працює як культурний та навчальний центр і забезпечує прибуток своїм учасницям.

Про цей та інші проекти на перетині мистецьких і соціальних практик Аліція говоритиме  в Харкові під час публічної лекції та лекції для Школи медіаторів Бієнале, яка працює за підтримки міжнародного фонду Harald Binder Cultural Enterprises, який сприяє розвиткові культури й освіти в Україні.

Свої соціально ангажовані мистецькі проекти Аліція робила в Польщі, Кенії та Бразилії. Зазвичай, відправною точкою її проектів стають майстер-класи з мистецтва та ремесел із людьми різного віку та національностей, які потім стають початком подальших місцевих досліджень. Такі дослідження базуються на особистих контактах, обміні навичками та досвідом між учасниками й учасницями семінарів.

Художницю цікавлять альтернативні економіки, ремесла, одяг як прояв індивідуальної та колективної ідентичності. Вона вивчає спільноти, спираючись на різні форми співіснування, таких як ремесла, місцеві легенди, ритуали, пов'язані з почуттям ідентичності, а також форми співпраці, які можуть бути терапевтичним досвідом. Всі її партисипативні проекти виконані під назвою ALFA OMEGI.

Сьогодні Аліція навчається у відомої корейської художниці, професорки Хейгу Янг в Städelschule (Франкфурт-на-Майн, Німеччина). Вчилася в Академії образотворчих мистецтв у Кракові, Польща з 2005 по 2008 рік. У 2010 році закінчила Університет мистецтв у Познані, Польща, клас Мирослава Балка. Вона також вивчала когнітивістику та філософію розуму в Університеті JP2 у Кракові (Університет папи Іоанна Павла ІІ)  та університеті Vrije в Брюсселі.

Нагадаємо, основна програма Бієнале молодого мистецтва розпочнеться у вересні, а поки ж усіх охочих запрошують на освітні події, аби більше дізнатися про сучасні мистецькі практики та про те, як мистецтво може змінювати світ довкола.

Друга Бієнале молодого мистецтва реалізується за підтримки Міністерства культури України та Українського культурного фонду.

Засновник
Головний організатор
За підтримки
Юрідичний партнер
Стратегічний партнер
Організаційні партнери
Партнер національної співпраці
Партнер міжнародної співпраці
Куратори дитячої програми
Готельний партнер
Дизайн та архітектура експозиції
Партнери
Партнери особливих заходів
Друзі та учасники дитячої програми
Партнери освітньої програми
Локації
Національні інформаційні партнери
Регіональні інформаційні партнери