Розклад подій

Revivification: Art, Activism and Politics in Ukraine. Відродження: мистецтво, активізм та політика в Україні

10 вересня, 19:00

 HudpromLoft (вул. Мистецтв, 15)

Показ та обговорення фільму

Блок освітньої програми – Рівність

  • Джуліет Жак (Juliet Jacques) (Велика Британія), письменниця та режисерка 
  • Оксана Казьміна (Україна), режисерка  

Починаючи з Революції гідності 2014 року, українська політика позначена постійними коливаннями між неоліберальною проєвропейською позицією та ультраправими націоналістами, об'єднаними лише їх ненавистю до радянського минулого. “Відродження” розглядає те, як сучасні художники в Україні, натхненні радикальними ідеалами, а також квір-феміністичною теорією, намагаються працювати в цьому контексті, оглядаючись на соціалістичне минуле і намагаючись будувати більш утопічне майбутнє. 

Режисерка та голос за кадром – Джуліет Жак, зйомка та монтаж – Оксана Казьміна, на замовлення CHASE (Консорціум з мистецтв та гуманітарних наук на Південному Сході) та платформи культурних ініціатив ІЗОЛЯЦІЯ. Колір, 28 хв.

Після показу відбудеться дискусія за участі  Джуліет Жак та Оксани Казьміної.

Джуліет Жак – авторка книжок Rayner Heppenstall: A Critical Study (Dalkey Archive Press, 2007) і Trans: A Memoir (Verso Books, 2015); остання базується на матеріалах її блогу "Трансгендерна подорож" у The Guardian (2010-12). Короткі оповідання, нариси та журналістські матеріали Джуліет опубліковані у таких виданнях як Granta, The London Review of Books, Sight & Sound, Frieze, The Washington Post, Five Dials. Її останній короткометражний фільм – "Ти будеш вільним" (2017). Джуліет було включено до списків найвпливовіших представників ЛГБТ-спільноти за версією газети Independent у 2012, 2013, 2014 та 2015 роках.

Оксана Казьміна  – художниця та режисерка документальних фільмів. Закінчила факультет журналістики в ЛНУ ім. І. Франка (2006) та факультет режисури в КНУТКТ ім.І.Карпенка-Карого (2011). Учасниця однієї з лабораторій Berlinale Talents Берлінського кінофестивалю. Викладала режисуру у Wesleyan University, США. Учасниця кінофестивалів в Україні та за кордоном. Учасниця Київської бієнале, 2015, Одеської бієнале 2017, учасниця виставки "Свій Простір" у Pinchuk Art Centre. Документальний дебют Оксани "Мій кристал" переміг у MyStreetFilmsUkraine 2015 року. Цьогоріч Кращим українським короткометражним фільмом журі ОМКФ 2019 назвало “Секрет, дівчинка та хлопчик” Оксани Казьміної.

Освітня подія на підтримку першого ХарківПрайду – спільно з харківським жіночим об'єднанням "Сфера"

Засновник
Головний організатор
За підтримки
Юрідичний партнер
Стратегічний партнер
Організаційні партнери
Партнер національної співпраці
Партнер міжнародної співпраці
Куратори дитячої програми
Готельний партнер
Дизайн та архітектура експозиції
Партнери
Партнери особливих заходів
Друзі та учасники дитячої програми
Партнери освітньої програми
Локації
Національні інформаційні партнери
Регіональні інформаційні партнери