Каталог авторів

IMG_4075

Друга Бієнале молодого мистецтва.  Євген Самборський «Сад»

Фото проекту – Ігор Загородний, Кирило Загородний

***

Проект експоновано в основній програмі Другої бієнале молодого мистецтва (Харків 2019) в експозиційному просторі готелю «Харків»

***

«В дитинстві якось я йшов з мамою вулицею та побачив бездомного. У мене виникло запитання: от зараз я прийду додому, мене мама нагодує, я ляжу у тепле ліжко, а куди піде ця людина? [...] 

Я починав із того, що спостерігав, фотографував різних диваків, знайомився з ним, але тісно не працював, все відкладав на потім. [...] 

У цьому проекті мені цікаво було показати соціально незахищену частину українського суспільства якомога ширше. Одним із пріоритетів стало зібрати різні історії. Своїх людей я шукав через соціальні центри, або просто підходив та знайомився на вулиці. В мене немає страху підійти до людини та почати із нею говорити. Навпаки, коли мистецтво та життя перетинаються це – інспірує

©️ З матеріалу Українська Правда

 

Євген Самборский — художник родом із Івано-Франківська. Наразі мешкає та працює в Києві. Навчався в Івано-Франківській школі мистецтв й Інституті мистецтв Прикарпатського національного університету.

 

Митець здобув такі нагороди, як Гран-прі конкурсу для українських молодих художників МУХі (Київ, 2012), Перша спеціальна премія ПінчукАртЦентр в складі відкритої групи (Київ, 2013), головний приз конкурсу для молодих українських художників Dymchuk gallery (Київ, 2017). Окрім того, Євген вийшов до фіналу Pinchuk Art Prize у 2018 році.

 

В якості куратора працював над проектами: резиденція для художників в Івано-Франківську, Porto-Franco festival та Археологія.

 

Євген Самборський брав участь більш ніж у 30 групових проектах і фестивалях, серед яких: Limit, Тиждень актуального мистецтва (Львів, 2011), «Інтроверсія» (Київ, 2013),  «Листівки з майдану» (Варшава, 2014), «Nomada» (Кельце, 2016), «Show Promise» (Львів, 2017), «Куди далі?» (Київ, 2018), BIEN URBAIN festival (Безансон, 2018).

 

Харків’янам художник знайомий, зокрема, за участю у візуальній програмі форуму «ПогранКульт: ГаліціяКульт», що проходив у @YermilovCentre в 2016 році.

До числа персональних проектів митця належать: «21 Свобода» (Варшава, 2009), «Оксамитове ніщо» (Санкт-Петербург, 2012), «Етюди з натури» (Київ, 2015), «Ми ті на кого ми чекали» (Івано-Франківськ, 2016), «Красива виставка» (Київ, 2017), «Без назви» (Київ, 2017), «Вниз кролячою норою» (Київ, 2018), «СЕ 049201» (Київ, 2018).

У 2018 році Євген був став людиною тижня за версією @report.if.ua за за виставку-акцію у франківській галереї «Чеч», упродовж якої кожен міг не тільки подивитися картини, а й взяти всі ті, що вподобає.

 

«Я спеціально не використовую метод роботи з підсвідомим, як це робили сюрреалісти ХХ століття. Хоча інколи дозволяю собі привносити ірраціональні ідеї в роботи чи проекти. Інколи також ідеї приходять в пограничному стані, коли майже засинаю або прокидаюсь. Здебільшого ідеї до робіт я черпаю з життєвих ситуацій.»

©️ Євген Самборський в інтерв’ю Розмова

 

Фотографія художника взята з його власної сторінки у Facebook.

Засновник
Головний організатор
За підтримки
Юрідичний партнер
Стратегічний партнер
Організаційні партнери
Партнер національної співпраці
Партнер міжнародної співпраці
Куратори дитячої програми
Готельний партнер
Дизайн та архітектура експозиції
Партнери
Партнери особливих заходів
Друзі та учасники дитячої програми
Партнери освітньої програми
Локації
Національні інформаційні партнери
Регіональні інформаційні партнери