Каталог авторів

Друга Бієнале молодого мистецтва. Саша Курмаз «Queer Garden»

Фото: Олександра Кісель

***

Проект створено в межах основної програми Другої бієнале молодого мистецтва (Харків 2019) у міському просторі на вулиці Конторській, 5. 

***

«Якщо людині бракує краси на експозиції, значить, у неї якісь проблем з красою в житті, вона потребує її. У сучасному мистецтві немає такого завдання — створювати прекрасне. Якщо ти хочеш чогось прекрасного, сходи краще в ботанічний сад, подивись на природу. Я не думаю, що музей — це те місце, куди варто приходити заради краси. Крім того, поняття “краси” дуже відносне. Що це таке? Де його шукати? Для мене це абстракція.»

©️ Саша Курмаз в інтервью Korydor

 

Саша Курмаз — київський постконцептуальний мультидисциплінарний художник. Став широко відомим як графітіст, який працює під псевдонімом Гомер. Займається фотографією, публічними інтервенціями та концептуальними проектами. 

В 2010 році був номінований на Премію ім. Казимира Малевича, в 2013 — на Премію PinchukArtCentre, а також отримав премію ARTE Creative Award

(Німеччина) в 2015 році. Стипендіат програми Міністра культури та національної спадщини Республіки Польща «Gaude Polonia» 2014.

 

Брав участь у більш ніж 20 групових виставках і фестивалях, серед яких: «Ukrainian News» (Польща, 2013), Vienna Künstlerhaus (Австрія, 2014), NRW-Forum Düsseldorf (Німеччина, 2017) та Galeria Arsenal (Польща, 2017).

 

До числа персональних виставок і проектів митця входять: «Zaraz Wracam» (Краків, 2014) «Метод» (Берлін, 2016), «Мармурові янголи з луками трусили в тінях маленькими пісюнами, натягували луки і безтурботно сміялися над смертю» (Київ, 2016), «Fuck off» (Київ, 2017) та «Невідомі інциденти» (Гельсінкі, 2018), «Afterparty» (Івано-Франківськ, 2018).

 

У II Бієнале молодого мистецтва представлятиме спільний проект із Лізаветою Герман та Марією Ланько, котрі, до речі, були співкураторками першої бієнале, котра відбулася в Києві в 2017 за назвою “Фестиваль молодих українських художників”.

 

Лізавета Герман — кандидатка мистецтвознавства, незалежна кураторка, арт-критикиня видання "Українська Правда. Життя".

Виступала співредакторкою таких видань, як «Мистецтво українських шістдесятників» та «Decommunized: Ukrainian Soviet Mosaics». Є співкураторкою виставкового простору та кураторської лабораторії «Галерея в Домі Майстер Клас» та програми «Сучасне мистецтво» в Kyiv Academy of Media Arts.

 

Разом з Марією Ланько заснувала дослідницьку медіаплатформу «Відкритий архів» та галерею The Naked Room

 

Марія Ланько — арт-менеджерка, критикиня, дослідниця, учасниця програми «Кураторська платформа» в PinchukArtCentr. Пише про сучасне мистецтво для українських медіа, зокрема  для онлайн-видання KORYDOR, газети Kyiv Post, журналу «Галерея».

В якості менеджерки мистецьких проектів працювала з Фондом розвитку сучасного мистецтва «Ейдос», арт-центром Ya Gallery та координувала виставки й освітні програми в Karas Gallery.

 

«Ми є експертною одиницею, яка останні півтора року не в інтенсивному, але в регулярному режимі працює над пошуком можливих шляхів створення Музею сучасного мистецтва в майбутньому: думаємо над сценаріями роботи з художниками, з колекціями, над організацією самої інституції. Одне з наших довгострокових завдань – формування електронної бази даних “віртуального музею”. Ми розуміємо, що навіть якщо раптом у музею завтра з'являться стіни, то їх не вийде відразу наповнити: у НХМУ немає колекції сучасного мистецтва; більше того, цю колекцію буде складно зібрати, адже не залишилося робіт деяких періодів. Багато робіт знаходяться в приватних колекціях, в сім'ях художників або у самих художників.»

©️ Лізавета Герман в спільному з Марією Ланько інтерв’ю lb.ua

 

Фото Сашка Курмаза взято з його власної сторінки Facebook, фотографія Лізавети Герман та Марії Ланько — з сайту Lb.ua

Засновник
Головний організатор
За підтримки
Юрідичний партнер
Стратегічний партнер
Організаційні партнери
Партнер національної співпраці
Партнер міжнародної співпраці
Куратори дитячої програми
Готельний партнер
Дизайн та архітектура експозиції
Партнери
Партнери особливих заходів
Друзі та учасники дитячої програми
Партнери освітньої програми
Локації
Національні інформаційні партнери
Регіональні інформаційні партнери