Каталог авторів

Друга Бієнале молодого мистецтва. Оля Федорова «Я не знаю, де я, але це —мій дім»

Фото проекту – Ігор Загородний, Кирило Загородний

***

Проект експоновано в основній програмі Другої бієнале молодого мистецтва (Харків 2019) в експозиційному просторі готелю «Харків»

***

«Мені здається, мистецтво зараз переживає період якихось постійних пошуків і невизначеності. Є таке відчуття, що ані суспільство, ані самі художники особливо не розуміють, що відбувається. Тобто зараз не можна сказати, що є такий ось період, що всі ми прагнемо до ось цього. Всі роблять, що хочуть, що здається їм правильним. І цих художників, культурних діячів та інститутів, різних майданчиків і заходів - їх дуже багато. Величезна кількість висловлювань, і занадто мало — дійсно великих і значущих. Мене іноді відвідує така думка, що коли всі художники — ніхто не художник. Можливо, це виллється в такий стан, коли мистецтво перекреслить саме себе, або воно просто зникне.»

©️ Ольга Федорова в інтерв’ю Худкомбінат

 

Ольга Федорова — харківська художниця, яка працює з живописом, медіа-артом й інсталяцією. Навчалася в Харківському художньому училищі та Харківській державній академії дизайну та мистецтв. З словами мисткині, у своїй творчій практиці вона досліджує феномен мови як форми, системи утворення й трансляції змістів (сенсів), а також текст як її візуальний прояв.

 

Лауреатка фестивалю молодіжних проектів в області сучасного мистецтва «Non Stop Media VIII» (2016), який  проводиться Харківською муніципальною галереєю — приймаючою інституцією цьогорічної Бієнале молодого мистецтва. Крім того, є фіналісткою конкурсу молодих українських художників МУХІ (2017), фіналісткою та переможницею конкурсу сучасного візуального мистецтва ім. Натана Альтмана (2016 і 2017 відповідно).

 

Роботи мисткині виставлялися в таких галереях і арт-просторах як: «Workshop Art Center» (Харків, 2016); Арт-простір «Sklo» (Київ, 2016); Центр сучасного мистецтва «Чайна Фабрика» (Одеса, 2017); галерея «Артсвіт» (Дніпро, 2017); галерея «Vovatanya» (Харків, 2017, 2018); Муніципальна галерея (Харків, 2017); «Hudpromloft» (Харків, 2018); ЦСМ «Совіарт» (Київ, 2018); Dymchuk gallery (Київ, 2019).

 

Художниця брала участь у фестивалі сучасного мистецтва «Feldman Art Park» (Харків, 2015), фестивалі «Хортиця Ленд Арт» (Запоріжжя, 2016), освітньо-мистецькій колаборації із Jugend Kunst Schule (Берлін, 2016), резиденції «Ех.пленер» (Чернігів, 2017, 2018), фестивалі «Gogolfest» (Київ, 2017), виставці відеоарту «Jak Jest?» (Люблін, 2017), резиденції «Pobratymci» (Познань, 2018) і резиденції «Back Lane West» (Редрут, 2018).

 

Фотографія художниці взята з ії власної сторінки у Facebook.

Засновник
Головний організатор
За підтримки
Юрідичний партнер
Стратегічний партнер
Організаційні партнери
Партнер національної співпраці
Партнер міжнародної співпраці
Куратори дитячої програми
Готельний партнер
Дизайн та архітектура експозиції
Партнери
Партнери особливих заходів
Друзі та учасники дитячої програми
Партнери освітньої програми
Локації
Національні інформаційні партнери
Регіональні інформаційні партнери