Каталог авторів

Друга Бієнале молодого мистецтва. Ніна Мурашкіна «Лісістрата»

Фото проекту – Ігор Загородний, Кирило Загородний

***

Проект експоновано в основній програмі Другої бієнале молодого мистецтва (Харків 2019) в експозиційному просторі готелю «Харків»

***

«Мисткиня узагальнює особистий досвід і за допомогою яскравих фемінних образів відтворює власне бачення жінки. Жінки з неоднозначним і непопулярним сьогодні позиціонуванням, одночасно сильної і слабкої, яка володіє зміїною гнучкістю і гострою чуттєвістю, що вміє підкорятися, але частіше підкорює. Образи художниці виростають з інтимного, чуттєвого пізнання себе і світу. Вона відкрито та іронічно говорить про миттєві закоханості, про самовіддану довірливість, про наївні ігри, в які грає юна дівчина на шляху дорослішання. Набуваючи досвіду, молода жінка йде до вершини, де вперше цілісно усвідомлює себе і зможе побачити нові перспективи.»

©️ З анонсу на сайті New Kompas

 

Ніна Мурашкіна — художниця родом з Донецька. Працює з живописом, інсталяцією, ready-made об’єктами, вишивкою та трикотажними виробами. Навчалася в Донецькому художньому училищі,  Харківській Академії Дизайну та Мистецтв та в Національній Академії образотворчого мистецтва і архітектури. В 2012 році виграла грант «Gaude Polonia» (Польща).

 

До числа персональних проектів мисткині належать: «Я люблю тебе» (Київ, 2014), «Insatiable» (Київ і Дніпро, 2015), «Повний місяць! ...» (Миколаїв, 2016), «Я не боюся!» (Київ, 2016), «Ніночка» (Київ, 2018), «Bad / Bed» (Київ, 2018). У 2018 році Ніна Мурашкіна представила в харківському @YermilovCentre свій проект «On the top!», частиною експозиції якого стала спільна робота з іспанським митцем Ксав’є Ескала — інсталяція «Я соромлюся».

 

Серед кураторських проектів художниці: «TOY STORY», «Woman Secret» в проекті Contemporary Art Kyiv 10, «Золотий дощ над нами».

 

Крім того, Ніна Мурашкіна брала участь у таких групових проектах, як «Земні насолоди» (Відень, 2016), «Дитинство митців» (Київ, 2017), «Forbidden Dreams» (Барселона, 2017), «Contemporary Art Women» (Київ, 2018).

 

«Головна тема моєї творчості – болюча жіночність. Це роздирання душі з її сплесками радості, щастя, горя. Це прагнення до краси, кристального абсолюту. І на цьому шляху ось ці всі відбуваються колапси зустрічей і розставань.»

©️Ніна Мурашкіна, з інтерв’ю Art Ukraine MagazineФото художниці взято з її власної сторінки Facebook.

Засновник
Головний організатор
За підтримки
Юрідичний партнер
Стратегічний партнер
Організаційні партнери
Партнер національної співпраці
Партнер міжнародної співпраці
Куратори дитячої програми
Готельний партнер
Дизайн та архітектура експозиції
Партнери
Партнери особливих заходів
Друзі та учасники дитячої програми
Партнери освітньої програми
Локації
Національні інформаційні партнери
Регіональні інформаційні партнери