Каталог авторів

 

Друга Бієнале молодого мистецтва. Ларіон Лозовий «Машина і сад»

Фото проекту – Ігор Загородний, Кирило Загородний

***

Проект експоновано в основній програмі Другої бієнале молодого мистецтва (Харків 2019) в експозиційному просторі ЦСМ «ЄрміловЦентр». 

***

«В українській ситуації, де архівація минулого так і не завершилася, а повноцінні інституції сучасного мистецтва не склалися, майбутнє інституційних архівів залишається під питанням. Так можна окреслити ситуацію із відсутністю Національного музею сучасного мистецтва, що, за західноєвропейським взірцем, мав би об’єднувати твори та колекційні зібрання кількох останніх десятиліть (адже досі ставиться під сумнів відлік сучасного українського мистецтва). Однак, процес архівації мистецтва, здається, тут має інший, більш автономний характер. Роль збирачів цінних матеріалів останніми роками виконують приватні інституції та низові ініціативи, що свідчить про реальність, у якій ми перебуваємо і яку творимо — уламчасту й вибіркову. Це становище ще доводиться аналізувати.»

©️Ларіон Лозовий, з матеріалу на Korydor

 

Ларіон Лозовий — художник та незалежний дослідник родом із Києва. Навчався в Національному університеті «Києво-Могилянська Академія», на Курсі сучасного мистецтва при Школі візуальних комунікацій і в Московській кураторській школі фонду V-A-C. Також займається видавничою діяльністю, пише критичні та мистецтвознавчі матеріали для Korydor, Prostory.net.ua та politkrytyka.org.

 

Серед групових проектів, у яких художник брав участь: «Тиша. Рух. Повторення» — для виставки «В темряву» (Київ, 2015), «Рух ніч» в рамках Міжнародної бієнале «Київська школа» (Київ, 2015), «Лист у Брест» — для виставки «Конкретно-емоційне: між пам'ятником і ритуалом» (Брест, 2016), «Щодо побічних ефектів опромінення соцреалістичного живопису» інтервенція в рамках виставки «Батьківщина в огні» (Київ, 2017).

 

До числа персональних проектів автора належать: «Рада». Виставка-паразит (Київ, 2014), «Без назви». Заключна виставка мистецької резиденції «Над Богом» (Вінниця, 2015), «Декомунізація музею» (Київ, 2016), «Crystal Brut», підсумкова виставка українсько-польської резиденційної програми «Bunker Residence» (Чернівці, 2017), «Бурякова революція» (Київ, 2018), «Машина і сад» (Київ, 2018) і «I miss times when a single idea would amount to an artwork» (Загреб, 2019).

 

Ларіон Лозовий був номінований на премії Visible Awards 2017 і PinchukArtCentre 2018.

 

Фотографія Ларіона Лозового — з власного архіву художника.

Засновник
Головний організатор
За підтримки
Юрідичний партнер
Стратегічний партнер
Організаційні партнери
Партнер національної співпраці
Партнер міжнародної співпраці
Куратори дитячої програми
Готельний партнер
Дизайн та архітектура експозиції
Партнери
Партнери особливих заходів
Друзі та учасники дитячої програми
Партнери освітньої програми
Локації
Національні інформаційні партнери
Регіональні інформаційні партнери