Каталог авторів

Друга Бієнале молодого мистецтва.  Антон Саєнко «Відлуння»

Фото проекту – Ігор Загородний, Кирило Загородний

***

Проект експоновано в основній програмі Другої бієнале молодого мистецтва (Харків 2019) в експозиційному просторі готелю «Харків»

***

«Мені важливо робити простір, де можна створювати думки. Не роблю їх як фігуру, об’єкт, а намагаюся звільнити пейзажний  простір для якихось думок, свого бачення.»

©️ Антон Саєнко, з матеріалу Brovdi Art

 

Антон Саєнко — художник родом із Сум, який працює з лендартом, живописом, графікою, інсталяцією та перформансом. В арт-практиках зачіпає тему простору, який використовує як матеріал для своїх творів. Навчався в Сумському вищому училищі мистецтв і культури, Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури та Київській академії медіа-арту. Лауреат Спеціальної премії МУХІ-2015.

 

Серед групових проектів і фестивалів, в яких митець брав участь: ленд-арт симпозіум «Простір прикордоння» (Моргиця, 2013 та 2018), фестиваль «Interakcje» (Пьоткрув-Трибунальський, 2014), «У темряву» (Київ, 2016), арт-резиденція «Вибачте, номерів немає» (Ужгород, 2017), «Точка зору» (Люблін, 2018).

 

До персональних проектів Саєнка належать: «Прямий зв’язок» (Львів, 2013), «Стан простору» (Суми, 2014), «Темний простір» (Київ, 2015), «В тіні» (Суми, 2017).

 

В межах проекту «Темний простір» глядачі могли поблукати в темряві, звикнути до атмосфери та комунікувати з простором.

«Виставка “Темний Простір” являє собою site-specific інсталяцію та є продовженням художньої практики Антона Саєнко взаємодії з тим простором, в якому він опиняється. Чорні стіни або чорна коробка є характерною особливістю арт-центру Closer, яку художник підсилює, створюючи простір майже без видимого світла.

Тим самим, об’єктом роботи стає комунікація глядача з простором, а саме його блукання у темряві, поки йде адаптація до умов освітлення. Подібне блукання у темряві є також метафорою нинішнього мистецького становища, відносин між роботою та глядачем.»

©️ З матеріалу KyivOnline

 

Фотографія художника взята з його власної сторінки у Facebook.

Засновник
Головний організатор
За підтримки
Юрідичний партнер
Стратегічний партнер
Організаційні партнери
Партнер національної співпраці
Партнер міжнародної співпраці
Куратори дитячої програми
Готельний партнер
Дизайн та архітектура експозиції
Партнери
Партнери особливих заходів
Друзі та учасники дитячої програми
Партнери освітньої програми
Локації
Національні інформаційні партнери
Регіональні інформаційні партнери