Про бієнале

Друга Бієнале молодого мистецтва відбудеться восени 2019 року в Харкові (17 вересня–31 жовтня). Тема цьогорічної бієнале – “Здається, я заходжу в наш сад”

Кураторська команда основного проекту: Анастасія Євсєєва, Дарина Скринник-Миська, Борис Філоненко.

Бієнале – це спосіб показати погляд на світ нового покоління в українському візуальному мистецтві; відкрити нові імена та допомогти відбутися талановитим митцям і мисткиням; зрештою, подивитися навколо та всередину себе через призму актуального мистецтва.

А ще – активізувати розвиток культурного середовища Харкова і допомогти різним культурним інституціям отримати нові можливості завдяки зустрічі з сучасним візуальним мистецтвом.

Бієнале заснована Міністерством культури України у 2017 році. 
Головним організатором у 2019 році є Харківська Муніципальна галерея спільно з широким колом партнерів. Основні організаційні партнери – PR-аѓенція “Bagels & Letters” та ЦСМ "ЄрміловЦентр", ключовими партнерами також є UA: Суспільне, студія Aza Nizi Maza та Український інститут.

Вперше бієнале відбулася в 2017 році в Києві за назвою “Фестиваль молодих українських художників”. Основними приймаючими інституціями були Мистецький Арсенал та Національний художній музей, кураторками – Єлизавета Герман, Катерина Філюк, Марія Ланько. Переможцями стали Марія Плотнікова, перформанс “Stick Apart” (1 місце), Пьотр Армяновський, фільм “Я і Маріуполь” (2 місце), В’ячеслав Поляков, фотопроект “Між” (3 місце)

Докладніше про проект можна дізнатися з презентації для партнерів.

Основна програма

В основній програмі Бієнале молодого мистецтва 2019 будуть представлені 45 художніх проектів, які відповідають заявленій кураторами концепції “Здається, я заходжу в наш сад”. Повний список авторів та авторок можна побачити за посиланням. Усього за опен-колом було зібрано близько 400 заявок.

Повний список художників, художниць і художніх об’єднань – за посиланням.

Ані організатори, ані засновники, ані будь-хто з партнерів не мають право втручатися в роботу кураторів і художників та застосовувати цензуру (окрім випадків прямого порушення українського законодавства).

Де саме відбуватиметься основна програма Бієнале, ми повідомо вже зовсім скоро.

Три проекти-переможці обере міжнародне журі у складі: Яра Бубнова, Юлія Ваганова, Антон Відокль, Девід Еліот, Влада Ралко.

Паралельна програма

У паралельній програмі ми покажемо низку художніх проектів, які є важливим доповненням нашої розмови, що випливає з кураторського концепту "Здається, я заходжу в наш сад".

Програма відбуватиметься на декількох локаціях, список яких ми повідомимо трохи згодом.

Дитяча програма

Ми переконані: діти – рівноправні учасники мистецького процесу, тому і розмова з дітьми про мистецтво має вестися на рівних, з позиції взаємного обміну, а не дорослого наративу.

Дитяча програма бієнале – це виставки юних художників, виставки-дослідження, воркшопи, лекції, майстер-класи та екскурсії по бієнале для дітей, їхніх батьків та викладачів.

Куратори – студія Aza Nizi Maza

Ми хочемо допомогти дітям відкрити для себе галереї, музеї та виставкові простори як місця, де може бути захопливо і цікаво. Тому, готуючи медіаторів для бієнале, ми будемо вчити їх працювати і з дитячою аудиторією. 

Також ми прагнемо допомогти батькам і дітям говорити між собою про мистецтво, ділитися враженнями від побаченого, спільно рефлексувати. А ще – поширити кращі сучасні практики дитячої художньої освіти та допомогти дорослим знайти нові методи комунікації з дітьми.

Перші події дитячої програми розпочалися вже навесні. Першою була виставка в міському просторі "Плакат нашвидкуруч" та відповідь на її знищення, другою – виставка "Гілки та рури" Міші Івашури та Васі Верещагіна.

Освітня програма

Кураторка – Катерина Філюк

Освітня програма орієнтована на різні аудиторії. Частина подій розпочалася ще до бієнале, аби допомогти аудиторії та партнерським інституціям підготуватися до того, що буде відбуватися.

Під час самої бієнале в її локаціях відбудеться серія лекцій, воркшопів, кінопоказів із обговореннями та інших подій – як для професійного кола, так і для найширшої аудиторії. Слідкуйте за нашими оновленнями!

Школа медіаторів

Березень-травень, початок вересня

Медіатор у галереї – це свого роду посередник між творами та глядачем. Це людина, до якої відвідувач може вільно звернутися та задати будь-які питання про автора, роботу та виставку загалом. Така комунікація є вільною і неформальною і допомагає глядачеві краще зорієнтуватися в тому, що відбувається.

Для бієнале ми плануємо підготувати команду з 20-30 осіб, переважно це будуть молоді люди до 25 років (втім, ми не маємо суворого вікового цензу). Для когось із них це може стати початком нової професії. У фокусі нашої уваги – студенти факультетів мистецтвознавства, арт-менеджменту, культурології, філософії.

Перша частина тренінгу (березень-травень) – загальна інформація про принципи роботи медіатора, друга (вересень) – безпосередня робота з експозиціями бієнале.

З медіаторами працюватимуть відомі українські арт-критики, митці, а також кураторська команда Бієнале.

 

Засновник
За підтримки
Організатори
Юридичний партнер
Організаційні партнери
Партнер національної співпраці
Стратегічні партнери
Партнери
Готельний партнер
Фірмовий стиль
Архітектура експозиції
Куратори дитячої програми
Локації
Національні інформаційні партнери
Інформаційні партнери